Examinerade från YA!

Här publiceras namnen på de studerande som godkänt publicering av namn och foto i massmedier.

 

Vid enheten i Vasa

   
     

Det humanistiska och pedagogiska området

 
     
Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet  
     
Björkgren Nina Malax  
Bäcklund Andreas Malax  
Lindholm Nina Malax  
Lundmark Sofia Malax  
Löfgren Maria Malax  
Pått-Lindström Andrea Korsholm  
     
Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   
     
Lindström Ann-Sofi Korsholm  
     
     
Det naturvetenskapliga området    
     
Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik   
Datanom    
     
Sandvik Annastina Korsnäs  
Sund Ove Korsholm  
Sund Susanna Korsholm  
Vägar Robin Närpes  
Österblad Ann-Cristin Korsholm  
     
     

Det samhällsvetenskapliga, företagsekonomiska och administrativa området

 
     
Yrkesexamen för företagare    
     
Grönholm Ann-Christine Korsholm  
Ingström Patricia Närpes  
Koski Maria Korsholm  
Sigg Rickard Närpes  
Wikström Sofi Närpes  
     
Yrkesexamen i försäljning    
     
Blom Lilian Pedersöre  
Bukvarevic Dijana Närpes  
Finne Rosmarie Korsholm  
Häggblom Anders Närpes  
Kamis Sara Vörå  
Lindström Daniel Vasa  
Lönnqvist Linda Jakobstad  
Norrgård Mats Närpes  
Nyblom Emma Kronoby  
Snåre Maria Kronoby  
Söderqvist Fredrik Närpes  
Vesterlund Camilla Vörå  
Wikstedt Aleksi Kristinestad  
     
Specialyrkesexamen i företagsledning    
     
Backlund Tony Vörå  
Ek Sofia Närpes  
Heikfolk Mona Vasa  
     
Specialyrkesexamen i ledarskap    
     
Ahlvik Åsa Pedersöre  
Back Torolf Kristinestad  
Ekström Anne Jakobstad  
Irjala Angelique Kristinestad  
Krook Tina Närpes  
Roos Peter Närpes  
Sjöblom Toni Vasa  
Sundholm Anette Nykarleby  
Tommiska Tom Jakobstad  
Vikström Susanna Nykarleby  
Zabolitzky Heidi Nykarleby  
Ågren Camilla Närpes  
     
     

Naturbruk och miljöområdet

   
     
Grundexamen inom hästhushållning    
Hästskötare    
     
Björklund Marianne Vasa  
Hurr Jennifer Korsholm Studentexamen
Viitanen Ida Korsholm Studentexamen
     
Grundexamen inom lantbruksbranschen    
Landsbygdsföretagare    
     
Berlin Nicole Korsholm  
Hermans Patric Vörå  
Mara Tobias Korsholm  
Westerholm André Korsnäs  
Östergård Jan-Mikael Korsholm  
     
Grundexamen inom skogsbranschen    
Skogsmaskinsförare    
     
Fabritius Casper Kimitoön  
Hammarberg Pontus Vörå  
Johansson Robin Malax  
Karlsson Oliver Korsnäs  
Lervik Benjamin Korsholm  
Lukkari Olli Borgå  
Pettersson Oskar Borgå  
Saarinen Tommi Vörå  
Snygg Robin Korsholm  
Tikander Robert Raseborg  
Vide Jonas Närpes  
Wiik Fredrik Korsholm  
     
Yrkesexamen för florist    
     
Berg Jenny Vörå  
Bjonbäck Elin Jakobstad  
Koitto Nelly Malax  
     
Yrkesexamen för skogsmaskinsförare    
     
Blomqvist Jonny Nykarleby  
Skata Ronnie Pedersöre  
Vesternäs Dan Larsmo  
     
Specialyrkesexamen för farmarmästare    
     
Ahlroos Anders Närpes  
Asplund Jonathan Korsholm  
Mård Markus Pedersöre  
Rännar Patrik Nykarleby  
Segervall Anders Nykarleby  
Sjöberg Ulf-Johan Vörå  
Östring Patrick Korsnäs  
     

Social-, hälso- och idrottsområdet

 
     
Grundexamen inom hårbranschen    
Frisör    
     
Airenne Cassandra Vörå  
Ekström Chevelle Korsholm  
Heselius Terese Nykarleby  
Lindholm Julina Nykarleby  
Mustonen Jonna Jakobstad  
Nylund Jennica Kronoby  
Nyman Malena Nykarleby  
Pantolin Alexandra Korsnäs  
Pelkkala Mimosa Korsholm  
Smeds Emma Pedersöre  
Ståhl Miranda Vasa  
Svahn Janina Vasa  
Westersten Josefina Vasa  
     
     
Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen   
Närvårdare    
     
Aspgård Britt-Mari Vasa  
Back Nina Korsholm  
Bertlin Sara Vörå  
Björklund Isa Vasa  
Bodbacka Jennifer Pedersöre  
Brandt Viveca Korsholm  
Brokvist Nina Malax  
Dahl Anna Korsholm  
Ekholm Frida Vasa  
Ekstrand Karita Pedersöre  
Eng Maria Nykarleby  
Erikslund Hanna Vasa  
Eriksson Caroline Malax  
Fröding Jens Korsnäs  
Grannas Lina Korsholm  
Haglund Magnus Vasa  
Hagman Martin Jakobstad  
Hallbäck Fredrica Vörå  
Häggqvist Jennifer Mariehamn  
Hästbacka Maria Korsholm  
Jansson Wendy Vasa  
Kankaanpää Daniela Närpes  
Karf Madeleine Vörå  
Klemets Lina Karleby Studentexamen
Knipström Jessica Vasa  
Kock Sofia Korsholm  
Kåll Pernilla Korsholm  
Lattu Ann-Kristin Malax  
Linddal Jessica Malax  
Lindfors Ingela Larsmo  
Ljung Jimmy Korsholm  
Lundell Ida Vasa  
Lundén Irene Korsnäs  
Löfgren Ann-Sofi Korsholm  
Majdanac Alem Närpes  
Manngård Emma Närpes  
Marander Jessica Vasa  
Marins Maria Vasa  
Mitts Rebecka Vasa  
Nessler Tina Korsholm  
Nguyen Thao Jakobstad  
Nykvist Emma Vasa  
Nyqvist Ann-Caroline Malax  
Näsman Madelen Korsholm  
Pörn Annika Vörå  
Rex Jessica Vörå  
Roms Sonja Esbo  
Sandler Nina Jakobstad  
Skog Robin Mariehamn  
Snellman Oskar Jakobstad  
Snellman Victoria Pedersöre  
Strandback Malin Malax  
Sundsten Linn Vörå  
Söderman Emilia Jakobstad  
Uppgård Josefin Korsholm  
Wahlroos Nina Malax  
Wentin Alina Karleby  
West Mathilda Malax  
Wiklund Emma Korsholm  
Viklund Linda Malax  
Witick Wilma Jakobstad  
Vähäkangas Julia Pedersöre  
Ömossa Cecilia Korsholm  
Örn Jannica Vasa  
Öster Sonja Sibbo  
Österberg Freddy Jomala  
Östling Tina Korsnäs  
     
Yrkesexamen för familjedagvårdare    
     
Elezovic Merima Malax  
Meh Baw Korsnäs  
Ralinskaya Natallia Kristinestad  
     
Yrkesexamen i fotvård    
     
Burman Ann-Katrine Korsholm  
Cederborg Annika Vasa  
Enlund Britt-Susann Korsholm  
Jonsson Jörn Raseborg  
Jossfolk-Furu Harriet Karleby  
Lindqvist Eva Pedersöre  
Lundström Monica Raseborg  
Nyback-Berg Pia-Maria Korsholm  
Ribacka Anna Malax  
Tuomela Hanna Malax  
Werner Gry Raseborg  
Westerlund Camilla Korsholm  
     
Specialyrkesexamen i äldreomsorg    
     
Agnesbäck Maria Korsholm  
Granlund Jessica Korsholm  
Hassel Mårten Korsholm  
Holmqvist Ann-Charlotte Korsholm  
Häggblom Kerstin Malax  
Lindberg Anita Vasa  
Lithén Marina Korsholm  
Sid Tiina Korsholm  
Snellman Ann-Sofi Pedersöre  
Thors Ulla Vörå  
Östman Eivor Korsholm  
     
     

Teknik och kommunikation

   
     
Grundexamen inom bilbranschen    
Fordonsmekaniker    
     
Bergfors Jonas Korsholm  
Häggman Dennis Vörå  
Kvist Sebastian Korsholm  
Lidman Filip Malax  
Linder Victoria Vasa  
Linman Robin Korsholm Studentexamen
Löfvik Marcus Korsholm  
Myllyviita Aki Kristinestad  
Rönnqvist William Korsholm  
Sandelin Johan Korsholm Studentexamen
Sundnäs Jesper Kristinestad Studentexamen
Sydholm Tom Närpes Studentexamen
Österback Simon Korsholm  
     
Grundexamen inom byggnadsbranschen    
Husbyggare    
     
Ahlskog Simon Nykarleby  
Backlund Erik Nykarleby  
Backman Jonas Korsholm  
Björkstén Andreas Korsholm  
Ek Anton Korsholm  
Ekholm Jens Malax  
Enberg Rasmus Vasa  
Häggdahl Oliver Korsnäs  
Kippola Teemu Vasa Studentexamen
Leonov Alexander Vasa  
Müller Marc Vasa  
Nedermo Jens Korsholm  
Ojala Toni Korsholm  
Pienkuukka Dennis Korsholm Studentexamen
Prost Erik Korsnäs  
Stenlund Christoffer Kristinestad  
Sved Anton Korsholm  
West Jerry Vasa  
Vierinen Rasmus Malax  
     
     
Grundexamen inom el- och automationsteknik   
Elmontör och Automationsmontör    
     
Bagge Lukas Vasa  
Bengs Kim Vasa  
Berg Anton Korsholm  
Blomberg Andreas Närpes  
Granlid Kevin Vasa  
Häggman Lucas Vörå  
Häggman Viktor Vasa  
Jakobsson Simon Korsholm  
Kalliomäki Benjamin Kristinestad  
Klemets Olliver Korsholm  
Koivisto Oliver Vasa  
Lindell Fredrik Malax  
Niemistö Ove Korsholm  
Nordlund Jimmy Malax  
Ohls Sven Vasa  
Pada André Vasa Studentexamen
Pellas Linus Vasa Studentexamen
Rönn Isak Vasa Studentexamen
Suojanen Nico Vasa  
Tarvonen Tommy Vasa  
Uljens Alexander Närpes  
     
Elmontör    
     
Antfolk Mathias Närpes  
Bjors Mattias Kristinestad  
Björk Benjamin Malax  
Engman Jens Korsholm  
Johansson Tobias Malax  
Liakka Johan Kotka  
Nyström Daniel Malax  
Onyeka Augustine Salo  
Rodic Sasa Kaskö  
Rönngren Jens Kristinestad  
Sydholm Kim Närpes  
Vidjeskog Patrik Vasa  
Ågholm Joel Nykarleby  
     
     
Grundexamen inom datateknik och datakommunikationsteknik   
Elektronikmontör    
     
Hoijar Markus Korsholm  
Vägar Andreas Korsnäs  
     
     
Grundexamen inom maskin- och metallbranschen   
Underhållsmontör    
     
Bäck Kristian Vasa Studentexamen
Sjöstrand Simon Korsholm  
Snickars Tony Vasa  
Wilhelms Frank Korsholm Studentexamen
     
Verkstadsmekaniker    
     
Härtell Jimmy Korsholm  
Lähdesmäki Leo Korsholm Studentexamen
Marins Joel Vasa  
Mäkinen Tobias Vörå  
Niemonen Filip Vasa  
Puiras Jesse Vörå  
Sandvik Johan Korsholm  
Sjödahl Victor Korsholm  
Smeds Daniel Korsholm  
Virtanen Jonathan Vasa  
Ylinen Didrick Vörå Studentexamen
     
     
Grundexamen inom träbranschen    
Snickare    
     
Backholm Marco Vasa  
Holmström Dennis Närpes  
Preh Reh Louisi Malax  
Rantala Sami Vasa  
Vestergård Fredrik Vasa  
     
Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen    
Målare    
     
Gröndahl Nina Kristinestad Studentexamen
Hoijar Jessica Korsholm  
Holm Gunilla Vörå  
Hällbacka Simon Närpes  
Risku Heidi Korsholm  
     
Grundexamen inom tapetsering och inredning   
Inredare    
     
Ahlroos Sandra Kronoby  
Hagman Paula Nykarleby Studentexamen
Holmström Julia Kronoby  
Richardsson Maria Vasa  
Snickars Sara Malax  
Sabel Emelie Korsholm Studentexamen
Åkerman Nina Korsholm  
Österberg Tina Kristinestad  
     
Yrkesexamen för väktare    
     
Borgar Tony Vasa  
Eriksson Tanja Vörå  
     
Specialyrkesexamen för säkerhetsvakt    
     
Hannus Glen Vörå  
Nordström Matias Esbo  
     
Arbetsledare    
     
Bergvik Patrik Korsholm  
Häggman Johan Nykarleby  
Kjellman Mikael Jakobstad  
Källberg Johan Korsholm  
Lassfolk Karolina Pedersöre  
Lundkvist Björn Nykarleby  
Malmberg Kim Närpes  
Nygård Kristoffer Vörå  
Nylund Mona Nykarleby  
Rönnqvist Mikael Vasa  
Sjöberg Leif Malax  
Öst Marica Vörå  
     
     

Turism-, kosthålls- och ekonomibranschen 

 
     
Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen   
Kock    
     
Bengs Mathias Korsholm  
Berglund Kevin Vörå  
Glader Robin Korsholm  
Gröning Niklas Hangö  
Holm Linda Korsholm  
Jakas Alexander Vörå  
Karlas Sophia Vörå  
Klinkmann Diana Vasa  
Lindell Sebastian Korsnäs  
Lundell Emil Kristinestad  
Majsjö Prehmo Korsnäs  
Pham Hanh Korsnäs  
Pått Jesper Korsholm  
Vester Håkan Korsholm  
     
Yrkesexamen för kock i storhushåll    
     
Axén Christina Pargas  
Rönnlund Tomy Vasa  
     
Yrkesexamen för servitör    
     
Rosenlund Jessica Kristinestad  
     
Specialyrkesexamen för föreståndare inom inkvarterings- och kosthållsbranschen  
     
Hattar Linda Pedersöre  
     
     
     

Vid enheterna i Jakobstad

 
 
     

Kultur

   
     
Grundexamen i musik    
Musiker    
     
Högberg Jennie Larsmo  
Jansson Jonatan Vasa  
Johansson Björn Jakobstad  
Kackur William Larsmo  
Kronqvist Isabella Pedersöre  
Lindblom Emilia Vasa Studentexamen
Löv Benjamin Pedersöre  
Nyblom Victor Pedersöre  
Sandin Pontus Jakobstad  
Streng Jonathan Korsholm Studentexamen
Tarmasto Liisa Närpes  
Weckman Max-Jonas Raseborg  
Wingren Maria Jakobstad Studentexamen
     
Grundexamen i visuell framställning    
Bildartesan    
     
Aspvik Josefin Jakobstad Studentexamen
Autio Alisa Jakobstad  
Berts Lina Korsholm  
Björkholm Sofia Vasa  
Hodgson Naomi Jakobstad  
Ingman Petra Vasa Studentexamen
Larsson Ronja Jakobstad  
Manderbacka Kristoffer Mariehamn  
Mollgren Iren Väståboland  
Penttinen Fanny Jakobstad  
Sandström Kai Nykarleby  
Timmerbacka Jennifer Kronoby  
     
     

Social-, hälso- och idrottsområdet 

 
     
Yrkesexamen inom omsorgsarbete för utvecklingsstörda    
Ansvarig utbildare: Ulrica Krook    
     
Sirén Monica Vörå  
     
Ansvarig utbildare: Yvonne Wannäs    
     
Björkskog Maria Pedersöre  
Braskén Hanna Nykarleby  
Englund-Svenlin Emma Jakobstad  
Grankulla Inga-Britt Larsmo  
Gudenko Liudmyla Nykarleby  
Nyman Josefina Nykarleby  
Sandlin Jessica Jakobstad  
Strand Mikaela Jakobstad  
Sundqvist Mikaela Larsmo  
Vesternäs Malena Larsmo  
     
Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom    
     
Eng Helinä Nykarleby  
Söderholm Christina Nykarleby  
     
Yrkesexamen för familjedagvårdare    
     
Fellman Mia Pedersöre  
     
     

Vid enheterna i Kristinestad 

 
     

Social-, hälso- och idrottsområdet

   
     
Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen   
Närvårdare    
     
Balagic' Emira Närpes  
Backman Monica Närpes  
Bertell Tarja Närpes  
Ekblad Nina Kristinestad  
Eklund-Österberg Siv Närpes  
Frantz Anna-Lisa Närpes  
Granfors Sarah Kristinestad  
Hellman-Gretland Catrin Kristinestad  
Kallio Marit Kristinestad  
Kotova Elena Närpes  
Lintula Elina Kristinestad  
Naukkarinen Mira Närpes  
Nordberg Susanna Närpes  
Palmgren Bo Kristinestad  
Sehic' Samra Närpes  
Sjöblad Michaela Närpes  
Velic Admira Närpes  
Österåker Astrid Kristinestad  
     

Vid enheten i Närpes 

 
     

Det naturvetenskapliga området

 
 
     
Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik    
Datanom    
     
Ahlholm Mikael Malax  
Eklund Matias Korsnäs  
Grannas Adrian Kristinestad  
Lindedahl Stanley Kristinestad  
Monkeliunaité Liveta Närpes  
Santamäki Richard Kristinestad Studentexamen
Vesterback Kristoffer Närpes  
Westerlund Alexander Närpes  
     

Det samhällsvetenskapliga, företagsekonomiska och administrativa området

 
     
Grundexamen inom företagsekonomi    
Merkonom    
     
Bobäck Simon Närpes  
Hällström Jimmy Närpes  
Ingström Ida Närpes Studentexamen
Pihl Hanna Hangö  
Reunanen Jenni Närpes  
     
Yrkesexamen för företagare    
     
Sjöström Marianne Kristinestad  
Stenberg Jeanette Maria Närpes  
     
     

Naturbruk och miljöområdet

   
     
Yrkesexamen för odlingsträdgårdsmästare    
     
Stenfors Heidi Närpes  
     
Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk    
     
Greggas Anders Närpes  
Mattfolk Mikael Närpes  
Perjus Ann-Sofie Närpes  
Perjus Kim Närpes  
Söderback Patrik Närpes  
Österberg Johan Närpes  
Österberg Jonny Närpes  
     
     

Social-, hälso- och idrottsområdet

   
     
Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen    
Närvårdare    
     
Bosnjakovic Hiba Korsholm  
Frantz Annika Närpes  
Froste'n Minna Närpes  
Grankull Patricia Kristinestad  
Ingberg Cecilia Närpes  
Ivars Camilla Kristinestad  
Kotova Anna Vasa  
Kuckovic Elmin Närpes  
Lundström Mikaela Närpes  
Lång Jeanette Närpes  
Nguyen Katarina Närpes  
Nguyen Nhu Anh Närpes  
Nguyen thi Hau Närpes  
Nylund Nathalie Malax  
Rosendahl Mikaela Kristinestad  
Snellman Marian Pedersöre  
Sriwatthanasap Benjamas Malax  
Ström Britta Närpes  
Ström Ida Närpes  
Sundström Elisabet Larsmo  
Wikström Cecilia Närpes  
Vironen Jenna Vasa  
Zahirovic´ Amina Närpes  
     
     

Teknik och kommunikation

 
 
     
Grundexamen i logistik    
Kombinationsfordonsförare    
     
Ahlmark Anton Närpes  
Antfolk Mikael Närpes  
Chryssanthou Kim Närpes  
Haals Tom Korsholm  
Holmlund Kristian Närpes  
Häggblom Anton Närpes  
Ingves Christian Närpes  
Klemets Jesper Kronoby  
Lindbäck Tomas Kristinestad Studentexamen
Småros Magnus Närpes  
Storbjörk Christian Kronoby  
     
Grundexamen inom byggnadsbranschen    
Husbyggare    
     
Antfolk Ida Närpes  
Eklund Sebastian Korsnäs  
Ellfolk Jonathan Närpes Studentexamen
Fred Björn Närpes  
Granlund Filip Malax  
Hammarberg Jimmy Kristinestad  
Holm Kevin Närpes  
Lassfolk Lukas Kristinestad  
Leppänen Jona Kristinestad  
Lövdahl Simeon Kristinestad  
Mäntymäki Sarah Närpes Studentexamen
Ricksén Kim Närpes  
Yrjans Jonas Närpes  
Österberg Robin Korsnäs  
     
Grundexamen inom husteknik    
Rörmontör    
     
Bosnjakovic Nedim Korsnäs  
Granfors Benjamin Närpes  
Holmlund Benny Malax  
Skogman Philip Kristinestad  
Westerlund Eddie Närpes Studentexamen
Örn Lucas Korsholm  
     
Grundexamen inom maskin- och metallbranschen   
Plåtslagare-svetsare    
     
Berglund Simon Kristinestad Studentexamen
Bränn Jens Närpes  
Camdzic Mujo Korsnäs  
Enbacka Oskar Närpes  
Enholm Kasper Malax  
Enlund Petter Närpes Studentexamen
Hummelstedt Oliver Närpes  
Isuls Tommy Kristinestad  
Nygård Matias Närpes Studentexamen
Renfors Mikael Korsnäs  
Sriwatthanasap Kritsada Malax  
Storm Kim Närpes  
Söderback Petter Malax  
Åbonde Robin Närpes  
     
Verkstadsmekaniker    
     
Zahirovic Hasan Närpes  
Östling Ronny Korsnäs  
     
Yrkesexamen för svetsare    
     
Lahti Markus Kristinestad  
     
Yrkesexamen för planeringsassistent    
     
Björklund Rickard Närpes  
     
Yrkesexamen för installatör av hushållsmaskiner    
     
Landgärds Simon Korsholm  
Wikman Johan Kristinestad  
     
Yrkesexamen för busschaufför    
     
Åbonde Mats Närpes  
     
     

Turism-, kosthålls- och ekonomibranschen

 
     
Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen    
Kock    
     
Bengsén Emma Närpes  
Pullola Laura Kristinestad  
Svahlskulla Sabina Närpes  
     
     

Vid enheten i Pedersöre

 
 
     

Social-, hälso- och idrottsområdet

   
     
Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen    
Närvårdare    
     
Ahlskog Anina Pedersöre Studentexamen
Ahlvik Jennica Pedersöre  
Back Sandra Jakobstad Studentexamen
Björklund Madeleine Larsmo  
Björkskog Anna-Stina Larsmo  
Björnvik Viktoria Larsmo Studentexamen
Bäck Kristin Kronoby  
Dahlkvist Ann-Christin Nykarleby  
Finell Lena Jakobstad  
Granholm Hanna Larsmo Studentexamen
Granholm Monica Jakobstad  
Granholm Sandra Jakobstad  
Grankulla Elin Larsmo  
Grankulla Madelen Larsmo  
Grankulla Victoria Larsmo  
Gäddnäs Heidi Larsmo Studentexamen
Hjulfors Jasmine Pedersöre  
Hjulfors Victoria Pedersöre  
Huttunen Marika Pedersöre  
Häggblom Elvira Kronoby  
Häggman Annika Pedersöre Studentexamen
Häggman Marie Pedersöre  
Högnabba Hanna Jakobstad  
Illanvuori Jonna Pedersöre  
Johansson Anette Nykarleby  
Johansson Eva Kronoby  
Johansson Jenny Jakobstad  
Karlstedt Jessica Närpes  
Kotka Emma Kronoby  
Krokvik Carolina Nykarleby Studentexamen
Kronqvist Tarja Larsmo  
Kumpumäki Annette Jakobstad  
Kung Martina Pedersöre Studentexamen
Käld Kajsa Jakobstad  
Lasén Terése Nykarleby  
Libäck Pathumma Kronoby  
Myrevik Simon Pedersöre  
Mård Johanna Pedersöre  
Norrbäck Mikaela Pedersöre  
Norrgård Ellen Vörå  
Nyberg Marina Larsmo  
Nyman Ida Pedersöre  
Penttinen Janina Nykarleby Studentexamen
Pounu Hanna-Sofia Övertorneå Studentexamen
Ravald Linnéa Kronoby  
Roos Sofia Jakobstad  
Sandvik Alice Larsmo  
Saviaro Pia Jakobstad  
Sjöblom Linda Pedersöre  
Snellman Ingrid Pedersöre  
Storskrubb Maria Nykarleby  
Sundelin Johanna Pedersöre  
Sundell Ida Karleby Studentexamen
Sundfors Rose-Marie Nykarleby  
Sundqvist Jennifer Pedersöre  
Sundström Matilda Pedersöre  
Tarvainen Maria Larsmo  
Vainio Noi Jakobstad  
West Micaela Pedersöre  
Wiklund Ida Pedersöre  
Williams Heidi Nykarleby  
Yrttiaho Sofia Närpes  
Åkerlund Annika Pedersöre  
Åkers Susanne Pedersöre Studentexamen
Österholm Connie Jakobstad  
     
Vid annan ort    
     

Det humanistiska och pedagogiska området

 
 
     
Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   
     
ter Vehn-Eriksson Eva Eckerö  

 

 

 

suomeksi 30hineenglish 30h

suomeksi 30hineenglish 30h