Examinerade från Yrkesakademin i Österbotten våren 2017

  Examen Examensbenämning Efternamn Tilltalsnamn Hemkommun

Vid enheten i Vasa

       
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Eriksson Mats Korsholm
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Grönberg Dan Närpes
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Mathisen Tommy Jomala
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Nyingi Simon Vasa
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Rikberg Mattias Pedersöre
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Sarin Roland Karleby
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Saw Htoo Malax
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Stenros-Böling Linnea Vörå
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Suominen Filip Korsholm
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Westerlund Ann-Louice Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Aspling Richard Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Aye Saw Vörå
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Berglund Jens Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Dahlkar Sebastian Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Grönholm Frans Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Hagström Oskar Jakobstad
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Hurr Jonas Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Kantola Matias Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Laakso Linda Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Majsjö Klawreh Korsnäs
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Mollgren Jakob Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Ristimäki Matias Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Sabel Karolina Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Salmi Alexander Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Sjöstrand William Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Stenman William Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Söderholm Michael Malax
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Törnroos Tim Vasa
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Waxlax Jens Korsholm
  Grundexamen inom bilbranschen Fordonsmekaniker Österholm André Vasa
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Aaltonen Kim Korsholm
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Backholm Jacob Vasa
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Bertell Elias Vörå
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Broo Jonny Vörå
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Damstén Jani Malax
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Ekman Robin Korsholm
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Engman Jimmy Korsholm
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Lindström Robert Korsholm
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Nordström Philip Korsholm
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Slotte William Vasa
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Småros Jens Vörå
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Ahlskog Tobias Vasa
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Berg Juho Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Bergfelt Noah Vasa
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Björnvik Joel Pedersöre
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Ekholm Niko Vasa
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Enqvist Markus Kristinestad
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Gädda Simon Jakobstad
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Hakala Henrik Kristinestad
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Hellström Simon Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Häggblom Viktor Närpes
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Kronqvist Linus Närpes
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Liljeqvist Niklas Kristinestad
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Linde Joel Vasa
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Lund Timmy Närpes
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Marttila Magdalena Vasa
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Nordman Emil Närpes
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Norrgård Andreas Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Norrgård Oliver Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Saarenpää Tony Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Sax Daniel Närpes
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Seitovaara Simon Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Ström Kevin Malax
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Timonen Jarno Kristinestad
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Toivio Jimi Korsholm
  Grundexamen inom el- och automationsteknik Elmontör Östring Kaj Malax
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Abborre Amanda Raseborg
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Gröndahl Johannes Kristinestad
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Hsaw Meh Malax
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Högback Roger Malax
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Lindholm Sosna Vasa
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Luomala Nina Kristinestad
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Moliis Peachrada Korsholm
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Nelimarkka-Backgren Petra Vasa
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Sand Fanny Korsholm
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Sjöberg Jenny Malax
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Söderholm Sandra Malax
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Söderlund Oliver Korsnäs
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Ushurova Rano Vasa
  Grundexamen inom hotell-, restaurang- och cateringbranschen Kock Vajzovic Minela Malax
  Grundexamen inom husteknik Kylmontör Skytte Joel Korsholm
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Hjerpe Benjamin Korsholm
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Lindfors Johnny Kristinestad
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Rönn Erik Vasa
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Tamminen Jani Vasa
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Tapio Alex Vasa
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör Vuorenmaa Jens Vasa
  Grundexamen inom husteknik Rörmontör West Joel Korsholm
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Guss Sofia Kristinestad
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Kulla Majlen Pedersöre
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Lundberg Jennifer Malax
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Långnabba Elin Vörå
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Nylund Henrietta Korsholm
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Nynäs-Finström Sabina Malax
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Pada Emelie Vörå
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Rönngård Julia Närpes
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Sandström Fanny Malax
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Sund Jennie Jakobstad
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Svahn Emma Vasa
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Svarvén Nathalie Korsholm
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Warg Lina Korsholm
  Grundexamen inom hårbranschen Frisör Åman Anja-Lovisa Pedersöre
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Grannas Johannes Vörå
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Grönberg Filip Närpes
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Kankaanpää Elias Kristinestad
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Mara Jessica Korsholm
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Nieminen Lina Korsholm
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Nilsson Jakob Korsnäs
  Grundexamen inom lantbruksbranschen Landsbygdsföretagare Reh SuReh Malax
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Anttila Mikael Vasa
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Berg Emil Korsholm
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Evars Axel Vasa
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Jansson Alexander Vasa
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Johansson Jan-Olav Malax
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Kojola William Korsholm
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Kåll Alexander Korsholm
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Pellonpää Jere Vörå
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Rönnholm Pontus Korsnäs
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Skoglund Alexander Vasa
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Verkstadsmekaniker Till Sebastian Kristinestad
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Bengts Rasmus Vörå
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Blomberg Anton Korsholm
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Blomqvist Jimmy Nykarleby
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Enroth Torbjörn Vörå
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Hanner Linus Vörå
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Lundström Jens Korsholm
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Löfvik Lucas Korsholm
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Mylläri Andreas Närpes
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Pada Tommy Korsholm
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Rintamäki Ville Pedersöre
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Snygg William Korsholm
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Storsved Rasmus Korsnäs
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Sundelin Benjamin Larsmo
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Thomasfolk Lucas Kristinestad
  Grundexamen inom skogsbranschen Skogsmaskinsförare Westerholm Andreas Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ahlholm Eva-Lotta Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Al-Hamaundi Khadidja Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Andersson Matilda Askola
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Baarman Lotta Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Back Christine Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Backlund Marina Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Bertholm Dan Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Björk Ellinor Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Björkén Tony Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Björkqvist-Holm Susanna Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Burman Elin Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Bäck Martina Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Caus Melisa Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Demirovic´ Edin Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Fleen Lisette Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Forsén Jenny Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Granqvist Hanna Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Gullberg Andreas Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Hemming Emma Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Hsar Meh Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Häggblom Jenny Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Kardumovic Melisa Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Karvinen Ella Kronoby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Klemets Benjamin Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Kvist  Indri Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lassfolk Josefine Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lehtonen Mia Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lerstrand Stephany Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lind Maria Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lindén Patricia Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lindholm Emma Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lindholm Emmy-Lina Pargas
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Loo Madeleine Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Louhiranta Natalie Kauhava
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lund Jenna Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lundman Tommy Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lönnvik Lisbet Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Mekik Sabina Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Mohamed Farhia Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Moring Charlotte Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Nyman Josefin Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Oujlouq Ann-Louise Jomala
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Pada Carolina Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Runonen Åsa Malax
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Rönngård Emilia Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sabel Charlotte Kronoby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sandberg Katarina Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sandberg Lina Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sandberg Moa Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sid Maria Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sjöberg Sara Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Snickars Martina Malax
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Stenlund Harry Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Strömfors Linda Malax
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sundsten Natalie Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Tallgren Marina Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Tarasenko Nataliia Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Thors Martina Vörå
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Toivio Ninja Korsholm
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Toivonen Linus Mariehamn
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Vardo Aida Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Vesterbacka Astrid Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Yli-Valkama Nea Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Åhman Mikaela Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Åstrand Malin Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Örn Ida Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Österåker Jerry Vasa
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Östman Kristin Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Östman Lina Vasa
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Antfolk Ida Närpes
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Back Anna Korsnäs
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Bengs Sara Korsholm
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Eklöf Emma Vasa
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Holm Calle Korsholm
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Karlå Josefine Närpes
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Klemets Camilla Vasa
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Lindewall Kaisa Vasa
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Skrifvars Jessica Närpes
  Grundexamen inom ytbehandlingsbranschen Målare Åstrand Robin Jakobstad
  Specialyrkesexamen för dietkock   Gröndahl Susanne Kristinestad
  Specialyrkesexamen för dietkock   Heikfolk Pia Närpes
  Specialyrkesexamen för dietkock   Nabb Susanne Korsholm
  Specialyrkesexamen för dietkock   Storbäck Gun Närpes
  Specialyrkesexamen för föreståndare inom inkvarterings- och kosthållsbranschen   Erkas Sofia Korsholm
  Specialyrkesexamen för föreståndare inom inkvarterings- och kosthållsbranschen   Heikkilä-Nordmyr Anneli Korsnäs
  Specialyrkesexamen i företagsledning   Helsing Björn Vörå
  Specialyrkesexamen i företagsledning   Ramstedt Thomas Korsnäs
  Specialyrkesexamen i företagsledning   Åsvik Johan Kronoby
  Specialyrkesexamen i ledarskap   Ahlroos Linda Närpes
  Specialyrkesexamen i ledarskap   Rosendal Stefan Kristinestad
  Yrkesexamen för familjedagvårdare   Podbicanin Meatrisa Malax
  Yrkesexamen för florist   Forsblom Susanne Pedersöre
  Yrkesexamen för florist   Järvinen Emma Raseborg
  Yrkesexamen för florist   Tillander Felicia Vasa
  Yrkesexamen för företagare   Granholm Christian Korsholm
  Yrkesexamen för företagare   Stenström Caroline Korsholm
  Yrkesexamen för företagare   Söderlund Janica Vasa
  Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk   Achrén Peter Vörå
  Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk   Ahlskog Leif Närpes
  Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk   Lång Nils-Erik Korsholm
  Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk   Sjöblom Mats Malax
  Yrkesexamen för företagare inom skogsbruk   Sund Bo-Göran Närpes
  Yrkesexamen för golvläggare   Bergfors Patrik Korsholm
  Yrkesexamen för golvläggare   Eklund Lars Malax
  Yrkesexamen för golvläggare   Nybjörk Emma Närpes
  Yrkesexamen för golvläggare   Stenbäck Ronny Korsnäs
  Yrkesexamen för golvläggare   Öhman Tom Kristinestad
  Yrkesexamen för golvläggare   Örn Nicklas Korsholm
  Yrkesexamen för kombinationsfordonsförare   Ehn Boris Korsholm
  Yrkesexamen för kombinationsfordonsförare   Karlsson Oliver Korsnäs
  Yrkesexamen för kontakttolk   Sadak Faraq Taky Vasa
  Yrkesexamen för kontakttolk   Shevtsova Marina Närpes
  Yrkesexamen för kontakttolk   Tayem Samer Jakobstad
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Gull Nathalie Vasa
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Hanner Petra Malax
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Johansson Madeleine Vasa
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Lindström-Åbro Ulrika Korsholm
  Yrkesexamen för planeringsassistent   Berts Monica Korsholm
  Yrkesexamen för planeringsassistent   Björkholm Marcus Korsholm
  Yrkesexamen för planeringsassistent   Koski Marina Korsholm
  Yrkesexamen för servitör   Berg Jessica Korsholm
  Yrkesexamen för servitör   Junnila Tina Jakobstad
  Yrkesexamen för servitör   Snellman Camilla Larsmo
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Back Tina Vasa
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Holmberg Pamela Pedersöre
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Klemets Frida Pedersöre
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Nordvik Daniel Jakobstad
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Shkreta Alban Vasa
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Sund Susanna Korsholm
  Yrkesexamen för specialhandledare av barn och ungdom   Österlund Alexandra Vörå
  Yrkesexamen i fotvård   Sten Annette Korsholm
  Yrkesexamen i fotvård   Vik Linda Pedersöre
  Yrkesexamen i försäljning   Holmqvist Julia Vasa
           

Vid enheterna i Jakobstad

       
  Grundexamen i musik Musiker Ahlberg Axel Kronoby
  Grundexamen i musik Musiker Björk Casper Jakobstad
  Grundexamen i musik Musiker Blommendahl Dick Kyrkslätt
  Grundexamen i musik Musiker Elfving Rasmus Korsholm
  Grundexamen i musik Musiker Forsström Melina Kristinestad
  Grundexamen i musik Musiker Hägglund Rasmus Närpes
  Grundexamen i musik Musiker Kruse Christofer Helsingfors
  Grundexamen i musik Musiker Lampa Victoria Jakobstad
  Grundexamen i musik Musiker Nordlund Daniel Vörå
  Grundexamen i musik Musiker Rosengren Filip Helsingfors
  Grundexamen i musik Musiker Rosenqvist Jens Raseborg
  Grundexamen i musik Musiker Stenfors Ida Kronoby
  Grundexamen i musik Musiker Sundqvist Sebastian Pedersöre
  Grundexamen i musik Musiker Tupala Jesse Askola
  Grundexamen i musik Musiker Varhama Rebecca Korsholm
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Appel Linus Jakobstad
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Blomqvist Adrian Jakobstad
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Forsén Emelie Nykarleby
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Fredriksson Malin Väståboland
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Fröjdö Amanda Kronoby
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Grankulla Dionne Larsmo
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Hinders Frida Nykarleby
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Jansson Tim Vörå
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Jungar Sarita Jakobstad
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Ohlsson Marie Nykarleby
  Grundexamen i visuell framställning Bildartesan Vikman Emmi Kronoby
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Kalliosaari Jari Jakobstad
           

Vid enheten i Närpes

       
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Enholm Rasmus Malax
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Jansson Isak Närpes
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Perälä Jonathan Närpes
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Strömfors Robin Kristinestad
  Grundexamen i informations- och kommunikationsteknik Datanom Söderholm Kevin Malax
  Grundexamen i logistik Chaufför Ahlskog Simon Korsholm
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Backlund Dennis Vörå
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Björkqvist Robin Närpes
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Bäck Jimmie Närpes
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Grundvall Jan Kronoby
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Holmberg Nicholas Raseborg
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Häggblad Daniel Närpes
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Häggman William Pedersöre
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Häggvik Johan Malax
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Mangs Richard Kristinestad
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Nylund Richard Pedersöre
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Nymark Lucas Vörå
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Pettersson Janne Pedersöre
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Sandholm Simon Korsnäs
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Sjölind Rasmus Kronoby
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Skorokhod Stanislav Vörå
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Snickars Jesper Närpes
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Sundberg Joakim Karleby
  Grundexamen i logistik Kombinationsfordonsförare Westerlund William Korsnäs
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Antfolk Eddy Närpes
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Bruggeling Dylan Närpes
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Ek Jesper Närpes
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Molnå Jonathan Närpes
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Rautamäki Tommy Malax
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Söderback Jonathan Närpes
  Grundexamen inom byggnadsbranschen Husbyggare Söderman Roberth Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Back Torolf Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Björkblom Amanda Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Bärdén Ulrika Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Eklund Ann Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Gullans Eva-Lena Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Gutic-Lindström Sanja Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Helenelund Susanna Korsholm
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Ingberg Emelie Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Karp Rose-Marie Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Komsi Maria Kristinestad
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Krak Sanela Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Lax Sabina Korsholm
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Norrgrann Lisa Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Rögård Camilla Malax
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Satkeviciene Agne Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Vest Anna Korsnäs
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Vikstrand Annette Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Wikström Ann-Louise Korsnäs
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Österberg Camilla Närpes
  Grundexamen inom företagsekonomi Merkonom Österberg Jessica Kristinestad
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Bosnjakovic Zihnet Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Engström Anders Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Honkanen Malcolm Malax
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Juthborg Niko Korsnäs
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Klemets James Kaskö
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Lillås Simon Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Mattila Jim Kristinestad
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Nordman Andreas Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Norrgård Jacob Malax
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Pada André Malax
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Svarvar Anton Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Söderback Alexander Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Södergård Tobias Närpes
  Grundexamen inom maskin- och metallbranschen Plåtslagare-svetsare Åbonde André Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Balesic Ajka Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Byggnings Madeleine Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Dauksaite Simona Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Jätsa Katrin Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Klemets Natalie Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Långkvist Ann-Sofi Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Mustonen Ellinor Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Nguyen Duong Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Nguyen Thanh Tung Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Nyholm Anna Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Perjus Emma Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Prinsén Alexander Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Rönnholm Britt-Marie Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sandholm Victoria Korsnäs
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Satkeviciute Deimilé Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sjögård Angelica Kristinestad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Tuomela Sara Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Yamberla Maria Närpes
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ziou Larbi Närpes
  Yrkesexamen för odlingsträdgårdsmästare   Åman Robert Närpes
           

Vid enheten i Pedersöre

       
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ahlskog Jonna Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ahlskog William Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ahlvik Benny Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Ahlö Mikael Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Backlund Anna Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Barcellos Kankkonen Marcela Karleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Björkell Victoria Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Blom Ann-Sofie Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Byggmästar Veronica Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Cederström Jonna Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Emet Emilia Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Enqvist Josefin Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Fagerholm Elin Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Granholm Fanny Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Grankulla Ida Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Grankulla Janina Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Hansson Sofie Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Holmström Monia Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Högnabba Sara Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lindfors Amanda Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lindlöf Therése Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Löfroth Ellinor Kronoby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Lönnqvist Lina Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Moharreb Fouzia Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Mäkelä Hanna Jakobstad
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Nyfelt Jens Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Pounu Ellen Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Rosenlöf Ida-Lina Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sandström Martina Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Snellman Mia Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Storbjörk Carolin Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sundqvist Julia Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Sundqvist Sofia Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Svenfelt Ida Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Söderholm Sofia Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Töyrä Ester Larsmo
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Vähäkangas Frida Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Värnström Sofia Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Westerlund Janina Nykarleby
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Åkerlund Jennie Pedersöre
  Grundexamen inom social- och hälsovårdsbranschen Närvårdare Åkerlund Marie Jakobstad
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Borg Lena Karleby
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Hjulfors Elisabeth Larsmo
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Martelin Toni Jakobstad
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Åkerlund Petra Jakobstad
           
           

YA! annan ort

       
  Examensmästare   Andergård-Heiskanen Gisela Borgå
  Examensmästare   Björkfors Britt-Marie Kronoby
  Examensmästare   Druveus Yvonne Jakobstad
  Examensmästare   Enlund Ann-Charlott Nykarleby
  Examensmästare   Freysteinsson Hellnäs Bjarni Jakobstad
  Examensmästare   Grundström Camilla Raseborg
  Examensmästare   Grönstrand Sam Borgå
  Examensmästare   Holmberg Gunilla Nykarleby
  Examensmästare   Langels Kjell Närpes
  Examensmästare   Lillas Charlotta Nykarleby
  Examensmästare   Mannevaara Pauleen Helsingfors
  Examensmästare   Nordlin Jan-Ole Esbo
  Examensmästare   Nordman Håkan Jakobstad
  Examensmästare   Ruuhinen Git Korsholm
  Examensmästare   Spets Marina Pedersöre
  Examensmästare   Sundqvist Mats Jakobstad
  Examensmästare   Svenlin Ann-Kristin Larsmo
  Examensmästare   Taavola Ulf Övertorneå
  Examensmästare   Tamminen Carina Pargas
  Examensmästare   Vikström Kim Jakobstad
  Examensmästare   von Bergmann Charlotta Raseborg
  Examensmästare   Wallin Paul Vanda
  Examensmästare   Zach Alexander Esbo
  Examensmästare   Åminne Cecilia Jakobstad
  Examensmästare   Överholm Malin Malax
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Rönnkvist Eva Mariehamn
  Yrkesexamen för ledare för skolgång och morgon- och eftermiddagsverksamhet   Sundberg Eva Mariehamn

suomeksi 30hineenglish 30h